pátek 1. ledna 2016

Krásný Nový rok a la Mallorca styl!

Felizes fiestas!!
Tak oslava Nového roku byla rozhodně milionkrát lepší než Vánoce.
Španělé Nový rok mají rádi daleko více jak Vánoce, takže já se cítila určitě líp a víceméně jsem ti to užila!  Nálada byla lepší a já jsem byla ráda že mě nechytaly záchvaty breku.

Den bylo jako každý jiný, ale k večeru už to začalo. Sprcha, vlasy, make-up, oblečení, přípravy, chystání, prostě smršť. 
Večer, cca kolem čtvrt na 9 jsme vyjeli směr Palma do čínské restaurace, kde na nás čekal zbytek rodiny. Babička, bráchové od taťky a tak. Měli jsme připraveny krásný stůl, tak jsme k němu hned všichni zasedli a vybrali si jídlo. 

Měli jsme meníčko. Předkrm, hlavní chod a dezert. Řeknu vám, jsem plná ještě teďka.
Ale bylo to zase něco jiného než na co jsem zvyklá, takže jsem spokojená že jsem poznala jak se to slaví tady a zase mi to stačí a dalšího Silvestra a Vánoce budu ráda slavit doma s těma, které miluju.

Předkrm. 
Rolka s kuřecím masem a mangem.

Hlavní chod.
Nudle s houbama, kuřecím masem a něčím zeleným :D


Dezert.
Směs masa s ořechama.
To jsem si zase něco vybrala :D


Každopádně jsme se teda naprali. Sice postupně, ale naprali jak prasátka.
Pak se zapla televize, rozdali se balíčky s maskama, barevnýma parukama a vším možným, sáčky s hroznama (> ve Španělsku se s každým odbitím od půlnoci sní jedna hrozna) a čekalo se.

Můj balíček s hroznama.
Vždycky jsem si přála tohle zažít.Jakmile začala odbívat půlnoci, všichni se začali prát těma hroznama, vtipný pohled, a pak hned začali pištět a řvát a přát si a pít šampaňské, prostě 2016! Já ihned začala volat domů, ségře, mamce, všem prostě! Sice chvilkama jsem slyšela kulové ale slyšela jsem je a to je pro mě důležité.

Pak jsme dali novoročního panáka a jelo se na disco do přístavu. Ale to už jsem jela jen já s rodičema. Děti zůstaly u babičky na hlídání. No a opět to byla vydařená fiesta! :)

Takže shrnutí: Nový rok se mi oslavoval daleko lépe jak Vánoce, nebyla jsem tak napnutá a tak moc to nebolelo. Takže jsem ráda že aspoň tenhle svátek jsem si užila.
Teď už je po všem a další svátky pěkně doma.

Děcka jsou ještě jeden týden doma, asi z nich vykvetu. Jdou do školy až 8., těším se až už vypadnou :D

A taky mi přišel už konečně balík z domu. Jak já jsem se na něj těšila. Všechno důležité mám u sebe :D Cukroví, horalky, mily, piškoty a lázeňské oplatky!
Tak samozřejmě jídlo je základ, že?Krásný nový rok všem!

1 komentář:

  1. Wow, tak to je paráda! Na Mallorcu jezdíme pravidelně na dovolenou a také uvažuji nad tím, že bych tam jednou vyzkoušela au-pair. Ten ostrov jsem si zamilovala! :))

    OdpovědětVymazat