pondělí 23. listopadu 2015

Všechno pěkně od začátku!

Ahooj! Jestliže budu popisovat celý můj pobyt na Mallorce, tak je i třeba, abych začala hned od začátku. Což znamená jak jsem na to přišla, kdy, kde, co a jak. Takže s velkým ''YAHOO'' pojďme do toho!!

Tahle myšlenka dělat au-pair, vlastně nebyla absolutně vůbec v plánu. Po střední jsem samozřejmě plánovala vysokou školu, asi jako většina maturantů. Měla jsem hotové příjímačky a jen čekala jak to dopadne a ani jsem nepřemýšlela nad tím, že se nikam nedostanu, prostě jsem s tím počítala.
No jenže osud tomu chtěl zjevně jinak a tak mě nevzali na žádnou školu, ani na podaná odvolání. Takže když nevyšlo to, co bylo v plánu a jiný plán nebyl, tak se musel rychle vymyslet plán B > rok au pair, za účelem naučit se za rok řádně španělštinu, v květnu udělat příjímačky na španělské obory a dostat se.
Takže španělština, tudíž Španělsko.

No a začalo hledání agentury, četla jsem spousty recenzí na všechny možné agentury a rozhodla jsem se pro COOLAGENT :)
Dámy, vřele doporučuju!!
Dlouho jsem přemýšlela jestli jo nebo ne, v hlavě se mi honilo milion myšlenek, smutek, nadšení, zvědavost, záchvaty toho že budu rok sama někde, bez rodiny, bez přítele, ale zase se naučím jazyk a budu pak moct být doma.
Aniž bych o tom někomu řekla, poslala jsem nezávaznou přihlášku.
Den na to, se mi hned ozvala slečna z agentury, že jim přišla přihláška a že je na mě kdy pošlu tu závaznou, a tak mi poslala vše potřebné na e-mail :)

Samozřejmě jsem se rozhodla že prostě pojedu! Že v ČR nezůstanu ten rok, protože co tam? Mé šance na přijetí na školu by se nijak nezvýšily. Takže plán B se začal realizovat.

Povyplňovala jsem vše potřebné, poslala fotky a všechno a už to začalo. Byla to rychlovka.
Den na to už se mi ozvali z agentury, že o mě má zájem jedna rodina, což jsem absolutně nečekala.
Jenže já řekla ne, protože nebyli sympatičtí a měla jsem pocit že mě chtějí jen proto, že jim odcházela au pair a oni hned potřebovali další, nechtěli mě k vůli mě. Tak jsem odmítla.

Asi týden na to, mi volalo mallorské číslo. Zvedla jsem a volala mi paní, že viděla můj profil a že chtějí au pair a jestli si můžeme zavolat přes skype. Tak jsme se dohodli na dni a bylo to.
Byli strašně sympatičtní, hodně věcí jsem jim rozuměla, ale moje odpovědi bohužel byly krátké a stručné :D Nebyla jsem rozmluvená, signál byl chvilkama otřesný, ale nějak jsme se domluvili.
Dohodli jsme se na dalším telefonátu, já si pěkně připravila otázky a bylo to o něco lepší.
Celkem jsme si volali 4x a rozhodla jsem se, že k nim pojedu.

Tak jsem si zabookovala letenku a začala jsem oblítavat doktory a zařizovat pojištění a pracák a všechno.


No a tak to vlastně začalo :D
Další článek bude o prvních dnech s rodinkou.
Tak se zatím mějte hezky!

Žádné komentáře:

Okomentovat